Зубний біль: причини та як цьому зарадити

Зубний біль вважається одним із найнестерпніших. Це недивно: зазвичай запалена тканина швидко набрякає, а місця довкола неї обмаль, через що нерви здавлюються. Але чому ж виникає зубний біль та як його попередити?

Причини зубного болю

Зазвичай біль в зубі виникає через запалення його тканин або травму.

Карієс

Гострий карієс викликає короткочасний біль на подразники – здебільшого на холодне або при прийомі їжі. При карієсі через діяльність бактерій руйнуються тверді тканини і зуб стає болісно чутливим.

Пульпіт

Це запалення нерву зуба (пульпи). Гострий пульпіт супроводжується нестерпним болем, який виникає сам по собі або при дії гарячого, холодного, довго не минає після усунення подразника.

Тривожним дзвіночком, що свідчить по пульпіт, є гострий нічний біль, який виникає без причини.

Періодонтит

Якщо запалення нерву зуба не лікують, інфекція поширюється в навколишні тканини за коренем зуба та вражає його зв’язку. При гострих періодонтитах є відчуття, ніби зуб виріс, та біль при накусуванні.

Абсцес

Абсцеси навколо зуба можуть викликати не тільки біль, але й загальні симптоми інтоксикації: головний біль, підвищення температури, слабкість.

Травма

При травмі виникає гострий біль в момент ураження зуба. При глибоких тріщинах чи переломах зубів біль може тривати постійно до моменту знеболення в стоматології.

Що робити, аби зуби не боліли?

Аби попередити зубний біль, варто займатися профілактикою стоматологічних захворювань.

  • Загальна профілактика. Здоров’я зубів тісно пов’язане із загальним здоров’ям. Тож важливими будуть баланс відпочинку та роботи, правильне харчування, гігієна сну, відмова від шкідливих звичок – паління та вживання алкоголю.
  • Щоденна гігієна. 90% успіху в профілактиці зубного болю залежить саме від якості повсякденної гігієни ротової порожнини. Правильне та регулярне чищення зубів, використання йоржиків, монопучкових щіток, зубних ниток та скребку для язика – запорука здорової ротової порожнини.
  • Регулярні профілактичні огляди. Кожні 6 місяців необхідно звертатися до стоматології для профілактичного огляду та професійної гігієни. Сучасна стоматологія в Одесі NikaDent Family допоможе вам зберегти здоров’я зубів та правильно доглядати за ротовою порожниною.

Дізнатися більше про сучасні підходи до профілактики, а також записатися на прийом до лікаря-стоматолога в Одесі ви можете на сторінках сайту https://nikadent-family.com.ua/ua/stomatolohiia/.