Скільки років живуть шотландські кішки

Яка ж середня тривалість життя шотландських кішок? Коротка відповідь – 15 років. Але питання не таке просте. Шотландські кішки – це порода, яка має безліч різних забарвлень і варіацій, тому що рідко два скоттіш-фолди спаровуються разом. Найчастіше це схрещування з іншими породами. Найпоширенішими партнерами для розведення шотландських фолдів є британська короткошерста та американська короткошерста, вони створюють хороші та здорові комбінації і завжди виробляють красивих кошенят.

Шотландські кішки мають дуже сильний недолік у порівнянні з усіма іншими кішками. Саме цей недолік привів їх до існування в першу чергу, але також він змушує їх страждати. Це не що інше, як їхня унікальна генетична особливість. Скоттіш-фолди мають загальний мутантний ген, який впливає на хрящі всього тіла. Саме ця мутація дає їм складчасті вуха, але вона ж викликає серйозні проблеми зі здоров’ям у більш пізньому віці.

Тривалість життя натуралів (прямоухих)

Прямовухі скоттіш-фолди зазвичай не є носіями гена, тому вони більш здорові та мають більшу тривалість життя. Вони відрізняються від своїх побратимів за зовнішнім виглядом, у них немає складчастих вух або будь-яких інших моментів, пов’язаних з геном “складчастості”. Якщо ви хочете завести здорового скоттіш-фолда, який проживе багато років щасливим життям, вам безперечно варто вибрати натурала. Вони також мають нижчу ціну, ніж їхні складчасті побратими. І що найприємніше, вони мають типовий і дивовижний характер шотландських фолдів.

Нормальна тривалість життя скоттіш-фолда

Нормальні скоттіш-фолди – це ті, у яких вуха складені і які несуть одну копію спірного гена. Деякі заводчики стверджують, що у фолдів, які мають тільки одну копію (вони ж гетерозиготні), немає проблем зі здоров’ям і що за умови правильного догляду вони можуть прожити здорове і довге життя. Якоюсь мірою це правда. За гарного поводження, правильного харчування, фізичних навантажень і ветеринарного догляду такі фолди можуть прожити 15 років. Але це не означає, що вони не схильні до таких захворювань, як котячий ОКД, полікістоз нирок і кардіоміопатія.

Гомозиготні фолди

До цього моменту все здається нормальним. По-справжньому сумні новини з’являються, коли ви отримуєте гомозиготних фолдів. Гомозиготні фолди несуть дві копії гена і зазвичай з’являються під час спарювання двох кішок зі складчастими вухами. Гомозиготні фолди можуть виглядати гарними і здоровими перші кілька тижнів або навіть кілька місяців. Але вони страждають від серйозних деформацій кісток і зазвичай помирають або піддаються евтаназії з міркувань благополуччя, не досягнувши віку 5 років.