Альтернативна енергія: чи варто придбати сонячні панелі?

Тема розвитку альтернативної енергетики з кожним роком все частіше піднімається на самих різних рівнях. Якщо раніше про розвиток цього напрямку частіше за все говорили на міжнародних самітах – то зараз використання сонячних панелей серед звичайних користувачів стає дедалі актуальнішою ідеєю.

До бажання користувачів стати більш-менш автономними також під’єдналася проблема так званих блекаутів, або простіше кажучи – відсутності світла. В таких умовах ідея купити сонячні панелі стала ще більш обговорюваною, а деякі користувачі вже навіть змогли змайструвати власні невеликі сонячні станції, але чи ефективно це?

Чи ефективна сонячна енергетика в сучасному світі

Розвиток видобутку альтернативної енергії став однією з найважливіших міжнародних тем за останні десятиліття. Розуміння того, що на планеті потроху закінчуються необхідні ресурси, в той час, як споживання з кожним роком зростає, змусило інженерів та науковців по-іншому подивитися на питання енергетики.

Мандруючи світом ви дедалі частіше зустрічатимете сонячні електростанції та вітряки, за допомогою яких окремі підприємства, або навіть держави отримують “безкоштовну” електроенергію. Чимало подібних станцій розміщено і в Україні, але чи вигідно це? Чи може сонячна електростанція повністю закрити питання електроенергії для вашого підприємства, або надати світло цілому житловому району? Звісно що так, але є чимало нюансів.

По-перше, варто врахувати, що сонячна енергія яка досягає поверхні землі, набагато слабша ніж та, що знаходиться вище. Простіше кажучи використовуючи наземні сонячні панелі ви отримуєте крихти від потужності сонця, але навіть їх достатньо, щоб майже повністю вирішити енергетичне питання. Однак, для видобутку сонячної енергії вам потрібно безпосередньо саме сонце, а також правильно підібрані панелі.

Що врахувати для встановлення сонячних панелей на підприємстві?

Альтернативна енергетика є одним з найбільш жвавих напрямків розвитку людства. Не дивлячись на мільйони різноманітних ідей однією з найперспективніших, наразі залишається саме сонячна енергія. Встановлення сонячних панелей вже давно набуло комерційних масштабів, тож не дивно, що багато підприємців цікавиться тонкощами встановлення таких станцій.

Промислова сонячна електростанція являє собою ціле поле сонячних панелей які видобувають електроенергію буквально зі світла. Завдяки використанню спеціальних матеріалів, сонячні панелі здатні досить ефективно використовувати сонячне світло на користь енергосистеми, але чи завжди це так? Насправді ні.

Для того, щоб комерційна електростанція була вигідна та виконувала покладені на неї завдання, дуже важливо, щоб ви приділили увагу розміщенню сонячних панелей. Чим більше світла протраплятиме на них – тим більше енергії ви матимете. Однак, розміщення сонячних панелей це не єдиний аспект який варто врахувати.

Плануючи встановити сонячну електростанцію комерційних масштабів вкрай важливо, щоб ви приділили увагу наступним аспектам:

  • Розмір та кількість сонячних панелей
  • Система яка відстежуватиме напрямок сонця
  • Надійність дротової системи між панелями

Розмір панелей та їх кількість напряму впливатимуть на об’єми енергії, які ви здатні отримати. Водночас використовуючи надійну та бажано автоматичну систему, яка буде відстежувати рух сонця, ви зможете відчутно подовжити “робочий час” своєї електростанції та отримати якомога більше енергії. Також не варто забувати й про надійність дротової системи.

Якщо система дротів між панелями та підприємством буде пропускати струм – вам не сховатися від зайвих витрат енергії. Низькоякісні дроти у поєднанні з не оптимізованою системою, взагалі здатні перетворити вашу сонячну електростанцію в один суцільний збиток. Однак, приділивши достатньо уваги всім переліченим аспектам та звернувшись до професіоналів у вас є всі шанси інтегрувати альтернативну енергетику у свій бізнес.