Як відбувається фітосанітарний контроль

Торгівля рослинною продукцією – це дуже прибутковий бізнес, який може принести його власнику багатство та славу. При цьому він не обов’язково повинен проходити в країні проживання бізнесмена, набагато вигідніше відправляти свої товари за кордон і там уже продавати їх за приємнішою ціною.

Щоб перевезти свої овочі або фрукти на той бік митниці, вам доведеться пройти фітосанітарний контроль, процедуру, яка полягає в ретельній перевірці рослинної продукції на відповідність санітарним нормам.

  • Що таке фітосанітарний контроль?

Фітосанітарний огляд застосовується для визначення відповідності рослин, рослинної продукції та інших подібних товарів, а іноді і їх упаковки, фітосанітарним вимогам, прийнятим у країні призначення чи транзиту. В Україні, наприклад, за законодавчу частину цієї процедури відповідає 319 стаття Митного кодексу України, а також деякі інші закони («Про карантин рослин», «Про ветеринарну медицину» та постанови КМУ).

Цей вид контролю на митниці може полягати в макроскопічних дослідженнях, лабораторних дослідженнях або під час перевірки документів. Залежно від санітарних вимог, що діють у третій країні, та виду товару, що перевіряється, інспектор, який здійснює інспекційну діяльність, може запросити історію вирощування або виробництва рослин, рослинної продукції та об’єктів для перевірки але така ситуація трапляється досить рідко.

До основних типів продукції, яка може бути віддана до фітосанітарного контролю, відносяться:

  • злаки, насіння та зернові культури;
  • рослини різних видів та сортів;
  • фрукти та овочі;
  • деякі лісоматеріали.

Після проходження перевірки державна відомість видає сертифікат, який підтверджує відповідність продукції всім санітарним нормам, а також відсутність шкідливих речовин та захворювань.

Крім фітосанітарної перевірки також існує і ветеринарна перевірка. У цьому випадку сертифікації підлягають продукти тваринного походження, зокрема м’ясо, кістки та шкіра.

  • Як відбувається фітосанітарний контроль?

За фітосанітарний контроль зазвичай відповідає логістична компанія, послугами якої користуєтесь. Вони надають відповідним державним органам всю необхідну документацію, після чого слід почекати на результат.

Перевіривши документи, інспектори також можуть оглянути транспортні засоби та продукцію кілька разів, до фінального огляду. Якщо все добре, видається висновок експертизи разом із сертифікатом, і ви можете далі перевозити свою рослинну продукцію без жодних проблем.