Що читати з прикладної літератури: найкращі книги для кар’єри, особистості та сім’ї

Прикладна література може бути дуже корисною для особистого та професійного розвитку. У цій статті ми розглянемо найбільш затребувані і практичні книги в трьох популярних категоріях: Бізнес, Психологія і відносини.

Бізнес-література

Бізнес-книги допомагають розвивати необхідні для кар’єрного росту навички.

  • Менеджмент і лідерство. Класика жанру – “У пошуках досконалості” Тома Пітерса, “7 навичок високоефективних людей” Стівена Кові. Актуальні книги – “Ідеальний Керівник” Майкла Лопеса,”Радикальна орієнтація на клієнта” Джозефа Майкла.
  • Маркетинг та продажі. Обов’язкові до прочитання “Маркетинг в дії” Філіпа Котлера, “Трафік в воронку” Даміра Халітова. З новинок – “Продавай як бог” Ільдара Хасанова, “Секрети просування в Instagram” Іллі Красильникова.
  • Фінансова грамотність. Класика-книги Роберта Кійосакі, в тому числі бестселер “Багатий тато, бідний тато”. З актуального – “Фінансова свобода” Бодо Шефера, ” гроші. Курс молодого бійця ” Сергія Мавроді.

Психологія та особистісне зростання

Книги цієї категорії допомагають краще пізнати себе і домогтися бажаних цілей.

  • Популярна психологія. Класика – книги Дейла Карнегі, Стівен Кові про взаємодію з людьми. Із сучасних авторів варто звернути увагу на Ірвіна Ялома (“Коли Ніцше плакав”), Тімоті Вілсон (“Соціальна психологія”).
  • Особистісне зростання. Корисно прочитати “7 навичок високоефективних людей” і “Восьмий навик” Стівена Кові. З нових книг – “Атомні звички” Джеймса Кліра, “Ви або ваші звички” Стівена Скотта.
  • Практичні поради. Книги з подібними порадами часто містять загальні фрази і мало конкретики. Краще вибрати “Мінімалізм” Арона Собіна або “В пріоритеті – головне” Грега Мак-Кьюна.

Як показує досвід останніх років, книги про особисту ефективність стають все більш популярними. Книга “Будь корисним. Сім життєвих правил” виявилася особливо затребуваною завдяки простому і зрозумілому викладу ключових життєвих принципів.

Батьківство та стосунки

Ці книги дадуть практичні поради про сімейне життя.

  • Виховання дітей. Класичні твори Бенджаміна Спока, книги Томаса Гордона про безконфліктне спілкування. З нових – “Що робити з мамою і татом” Ентоні Вульфа, “Виховання без крику і ляпасів” Олени Корчак-Соколової.
  • Сім’я і шлюб. Відмінні практичні поради дають Джон Готтман (“7 принципів життя сімейних пар”), Сью Джонсон (“Любов – це навик”). З російських авторів варто прочитати книги Світлани Ільїної.
  • Психологія відносин. Користь принесе “5 мов любові на роботі” Гері Чепмена, а також бестселери Джона Таннера – “Мистецтво співпереживати” і “Мистецтво слухати”.

На тлі інших категорій літератури помітною популярністю відрізняються книги біографії відомих людей – видаються як класичні життєписи, так і нові біографії сучасних знаменитостей. Такі книги надихають читача прикладами досягнення поставлених цілей.

Висновок

Прикладна література в сфері бізнесу, психології і відносин містить безліч корисних, практичних порад. Ключове у виборі подібної літератури-звертати увагу на компетентність і авторитет автора, а також наявність конкретних рекомендацій і кейсів, а не загальних фраз. Регулярне читання якісної прикладної літератури допомагає в особистісному і професійному розвитку.