Як українським біженцям отримати додаткову фінансову допомогу в Хорватії

Початок повномасштабної війни, необхідність евакуюватися, біженство – саме так в трьох словах можна описати 2022 рік для українців. Через збройний напад нашого недолугого сусіда сотні тисяч українців були змушені покинути свої домівки, у той час, як дехто з них взагалі залишився без неї. Необхідність евакуації за кордон стала актуальним питанням для багатьох українців, але на жаль знайти достатню кількість інформації в мережі буває вкрай непросто.

Tripmydream.ua – це один з українських туристичних сервісів, який вирішив збирати всю актуальну корисну інформацію для біженців. Скориставшись наданою інформацією, а також додавши трохи даних від себе, ми змогли знайти чимало цікавого для наших громадян, у тому числі й відповіді на питання як отримати фінансову допомогу для біженців з України в Хорватії. Якщо ця корисна інформація вас зацікавила, то далі ми розглянемо процедуру оформлення та розповімо трохи її деталей.

Оформлення фінансової допомоги в Хорватії

Фінансова допомога, це загальновизнаний метод за допомогою якого держави, що приймають на своїй території біженців, можуть піклуватися про них. Хорватія не входить в топ популярних країн серед біженців з України по тій простій причині, що транспортування до неї займає чимало часу. Варто враховувати, що більшість біженців сідали в евакуаційні потяги та гадки не мали, куди вони їдуть. Тож не дивно, що багато хто цікавиться як придбати авіаквитки в Хорватію та оформити там фінансову допомогу.

Хорватія є однією з країн яка надає фінансову допомогу українським біженцям. Для того, щоб отримати фінансову допомогу в розмірі 560 євро в Хорватії, вам необхідно зробити наступне:

  1. Знаходитися в Хорватії або приїхати в неї з іншої країни
  2. Оформити свій статус та отримати адресу проживання
  3. Надати заяву про необхідність надання одноразової фінансової допомоги до Центру соціального захисту населення в Хорватії

Наданий перелік є вичерпним, адже державні органи Хорватії намагалися максимально спростити процедуру оформлення фінансової допомоги від держави. Однак, не дивлячись на це, деякі користувачі все ж стикаються з проблемами під час оформлення.

Якщо ви відноситеся до тих хто натрапив на труднощі то не варто засмучуватися або надто перейматися, ви завжди можете звернути по допомогу до волонтерів які не тільки пояснять вам перелік дій, необхідних для оформлення клопотання – але й допоможуть вам з його оформленням.

Тож якщо ви знаходитеся в Хорватії або тільки нещодавно прибули в країну – ви можете отримати одноразову фінансову підтримку від держави. Для цього вам достатньо виконати перелік дій, наданий вище – або скористатися допомогою місцевих волонтерів у випадку виникнення додаткових питань.