Кожна жінка хоче виглядати трохи загадково, але час неминуче залишає свій слід на обличчі, який відображає всі емоції, пережиті за роки. Коли зморшки занадто багато говорять про минуле, а звертатися до хірургів не хочеться, на допомогу багатьом сучасним жінкам приходять ін’єкції ботокса.
Ефект ботулотоксину (інша назва ботокса) незаперечний і підтверджений використанням багатьма жінками в косметологічних клініках по всьому світу. Однак перед початком процедури, як правило, необхідно оцінити всі фактори дії препарату, і багато запитань у пацієнтів пов’язані з часом.
Коли настає ідеальний вік для початку ін’єкцій ботокса?
Перш за все, давайте розберемося, як діє препарат. Ботокс – це торгова назва ін’єкцій краси, які отримують з білкового ботулотоксину, результату діяльності бактерій Clostridium botulinum, збудників ботулізму. Під час введення препарат тимчасово паралізує м’язи і розгладжує мімічні зморшки. Раніше процедуру ботокса застосовували для лікування захворювань нервової системи, і тільки через кілька років після відкриття дивовижних властивостей ботокса його почали використовувати в косметичних цілях. Під час процедури фахівці вводять невеликі дози ботулотоксину, які локально паралізують мімічні зморшки на кілька місяців, а потім виводяться з організму.
Таким чином, препарат допомагає за появи перших ознак старіння, це не залежить від віку, скоріше, тут важливі тип шкіри і генетика. Вік, після якого всім рекомендується робити ін’єкції ботокса, не може назвати жоден косметолог. У практиці естетичних процедур відомі випадки, коли косметичні ін’єкції були показані пацієнтам з 18 років, а були випадки, коли не рекомендувалося вводити препарат до 30 років. Для того щоб зрозуміти, чи необхідні такі процедури, лікар має оцінити стан шкіри під час консультації. Слід тільки пам’ятати, що такі процедури не можна проводити до 18 років.
Коли можна робити другу ін’єкцію ботулотоксину?
Відповідь на це запитання залежить від того, як швидко виводиться препарат з організму після попередньої ін’єкції ботокса. У середньому, період збереження результату від ін’єкцій ботулотоксину становить від 4 місяців до 6 місяців. Однак він може варіюватися від людини до людини.
Повторні процедури ботокса рекомендуються тільки після повного відновлення міміки та лицьових м’язів, але в жодному разі не раніше цього терміну. До речі, сертифіковані пластичні хірурги зазначають, що з кожною наступною процедурою період до наступної корекції може подовжуватися.
Обмеження та побічні ефекти ін’єкцій ботулінічного нейротоксину
Сотні клінічних досліджень довели безпеку ін’єкцій ботокса в разі терапевтичних (підвищена пітливість, гіперактивний сечовий міхур, цервікальна дистонія, мігрень тощо) і косметичних (розгладжування динамічних мімічних зморшок) медичних станів. Однак існує перелік протипоказань, за яких заборонено введення ботулотоксину, оскільки вони можуть бути небезпечними для здоров’я або навіть життя:
- міастенічний та міастенічний синдроми
- інфекції тканин у місці ін’єкції
- одночасне застосування аміноглікозидів або спектиноміцину
- вагітність
- лактація
- чутливість до компонентів препарату
- генералізовані рухові розлади
- порушення кровообігу
- висока короткозорість
- малий вік
Якщо у вас немає жодного з перерахованих вище захворювань, значить, ви можете стати кандидатом на ін’єкції ботулотоксину. Однак слід пам’ятати, що ботокс – це чужорідна речовина, заснована на отруті. Тому ваш організм реагуватиме відповідним чином, і ви маєте бути готові до можливих побічних ефектів:
- свербіж
- опущення повік
- сухість очей
- набряк, почервоніння
- опухлі очі
- висип, подразнення
- лихоманка
- проблеми з травленням
- слабкість і відсутність апетиту
- проблеми із зором
- проблеми з ковтанням
- утруднене дихання
Останні 3 пункти – рідкісні реакції, вони відносяться до групи важких побічних ефектів ін’єкцій ботулотоксину, у разі виникнення яких слід негайно повідомити про це лікаря. Решта пунктів – це місцеві реакції або грипоподібні симптоми, які є тимчасовими та безпечними. Вони мають повністю зникнути не пізніше, ніж через 2-3 дні після процедури з препаратами ботулотоксину.
Щоб уникнути ускладнень і отримати максимально красивий і задовольняючий результат після процедури, будьте дуже уважні під час вибору лікаря для проведення ін’єкцій краси.
Чи можна робити інші косметичні процедури після введення ботокса і коли їх рекомендується використовувати?
Ін’єкції ботулотоксину вважаються завершальною процедурою курсу омолодження. Тому перед нею рекомендується проводити інші процедури, такі як мезотерапія, ін’єкції філерів і біоревіталізація. Те ж саме стосується використання лазера, плазмоліфтингу, пілінгу та ультразвукового чищення. Річ у тім, що такі процедури можуть сприяти якнайшвидшому виведенню ботокса з організму, тому ефект від препарату може бути не таким, як очікувалося. Єдина процедура, яку можна використовувати в поєднанні з ботоксом, – це контурна пластика, оскільки вона не вступатиме в реакцію з введеним препаратом. Поєднання з іншими препаратами не заборонено, але тоді слід підготуватися до можливості несподіваних ефектів. Наприклад, у разі поєднання ботоксу на лобі й між бровами та біоревіталізації в нижній частині обличчя може виникнути “ефект латки”, тобто шкіра в місцях проведення різних видів процедур відрізнятиметься за відчуттями та зовнішнім виглядом.
За умови, що ботокс повністю виведений з організму – приблизно через 6 місяців після процедури, можна вдатися до будь-якого іншого естетичного відновлення шкіри. Однак слід пам’ятати, що перед застосуванням тієї чи іншої процедури необхідно проконсультуватися з фахівцем. У клініках “Лазерний Доктор” лікування проводять лікарі-дерматовенерологи, косметологи, які підходять до курсу омолодження пацієнтів професійно і рекомендують саме ті процедури, які дійсно необхідні. На консультації тут також оцінюють ступінь необхідності ін’єкцій ботокса, тому перед процедурою ви можете сміливо звернутися до одного з центрів естетичної медицини і попросити одного з фахівців дати медичну консультацію і перевірити, чи є ви хорошим кандидатом для лікування ботулотоксинами.