3 причини, через які ви займаєтеся спортом і не втрачаєте вагу

Для будь-якої людини природним є бажання мати якомога кращий вигляд і бути якомога здоровішою. Однак для цього потрібно багато працювати, проявляти цілеспрямованість, силу волі та дотримуватися суворих правил, яких необхідно дотримуватися щодня.

Головною складовою цього є регулярне виконання фізичних вправ, і багато хто з тих, хто прагне схуднути, виконують різні види вправ. Деякі віддають перевагу спорту і займаються улюбленими видами спорту кілька разів на тиждень. Іншим подобається ходити в тренажерний зал, займатися груповими вправами, йогою, пілатесом або, можливо, плаванням. Є й ті, хто їздить на велосипеді або ходить пішки, бігає або здійснює пробіжки кілька разів на тиждень.

Дійсно, все це сприяє схудненню, особливо якщо робити це регулярно і правильно. Однак багато хто дивується, чому вони так багато займаються спортом, але не можуть схуднути. Вони тренуються, потіють, у них болять м’язи, але вони не скидають кілограми зі свого тіла.

У цій статті ми визначимо основні причини, через які ви можете займатися спортом, але не втрачати вагу, або, принаймні, не так сильно, як вам хотілося б. Рішень цієї проблеми багато, і їх, як правило, легко впровадити у своє життя.

Неправильне харчування

Фізичні вправи не принесуть вам жодної користі, якщо ви не будете поєднувати їх зі здоровим харчуванням і не почнете дотримуватися якісних харчових звичок. Якщо ви тільки тренуєтеся, ви можете стати сильнішими і набути більшої витривалості, ніж раніше, але всі м’язи, як і раніше, будуть покриті шаром зайвого жиру, який необхідно спалити, що також допоможе вам схуднути.

Тут є про що поговорити, але спочатку потрібно згадати очевидне. Нездорова перероблена їжа і фаст-фуд повинні зникнути, якщо ви хочете схуднути. Більше ніяких гамбургерів, піци, смаженої їжі та особливо цукру. Усе це слід замінити на більш здорові варіанти, як-от свіжі фрукти й овочі, горіхи та бобові, а також варене або приготоване м’ясо та риба з мінімальною кількістю олії та жиру. Існує безліч страв, які можна приготувати тільки з овочів, особливо в наш час, коли здорове харчування ще ніколи не було таким популярним і поширеним.

Стежити за тим, скільки ви їсте, – хороший спосіб почати худнути. Якщо ви не знаєте, скільки калорій ви споживаєте на день, є шанс, що ви переїдаєте, навіть не усвідомлюючи цього. Спробуйте вести щоденник харчування і скласти розклад. Відстежуйте, що ви їсте на сніданок, обід, вечерю і будь-які перекуси між ними.

Далі йдуть шкідливі звички харчування, такі як надмірна увага до однієї й тієї самої їжі, відсутність різноманітності або їжа пізно ввечері. Переконайтеся, що ваш раціон збалансований, щоб ви могли отримувати всі необхідні вітаміни та поживні речовини з різних джерел. Якість їжі так само важлива, як і її кількість. Це означає, що якщо ви почнете їсти менше, ви схуднете, але не так сильно, як якби ви почали їсти потроху всього корисного.

Неправильні фізичні вправи

Як уже згадувалося раніше, навіть якщо ви досить активні і втомлюєтеся від бажаного вами методу занять спортом або тренувань, є певні речі, які ви просто зобов’язані робити, якщо хочете скинути більше кілограмів.

Перше, що забувають робити люди, – це кардіовправи. Вони вкрай важливі для всього вашого тіла, оскільки при кожній кардіовправі ви задіюєте його цілком. Усі ці вправи корисні не тільки для м’язів і схуднення, а й для розвитку витривалості та серцево-судинної системи.

Будь-яка діяльність, яка збільшує частоту серцевих скорочень і перехоплює дихання, вважається кардіо. Аеробні вправи, біг, біг підтюпцем, їзда на велосипеді та плавання – найочевидніші з них. Підійде навіть швидка ходьба, походи і піші прогулянки. Під час виконання цих вправ рухається все тіло, спалюючи жир, про який ви навіть не підозрювали. Крім того, не забувайте робити розтяжку як до, так і після кардіо!

Спалюючи жир, ваші м’язи почнуть проявлятися у всіх потрібних місцях, особливо прес, руки і ноги. Любителі кардіо зазвичай стрункі, підтягнуті, з рельєфними м’язами і явно спортивної статури. Без кардіо, що супроводжує інші види діяльності, ви ніколи не зможете скинути стільки ваги, скільки зможете.

І нарешті, підняття важких предметів – хороший вибір, якщо досі ваші тренування давалися вам легко. Тренування з опором мають вирішальне значення для того, щоб стати сильнішими, а вам потрібно стати сильнішими, якщо ви переросли свій нинішній режим тренувань і потребуєте чогось більшого. Підтримка м’язової маси при одночасному виконанні кардіотренувань і здоровому харчуванні – це найкраще поєднання для найбільш ефективного зниження ваги. Останнє, що вам потрібно, – це уповільнення метаболізму.

Неправильний життєвий вибір

Остання причина, через яку ви не можете скинути стільки ваги, скільки хочете, може бути пов’язана з вашим способом життя. Якщо ви п’єте більше, ніж слід, або курите, ваш організм бореться з цими поганими речовинами, і в нього не залишається енергії на хороші речі. Такі хімікати – практично отрута для організму, і це найкращий спосіб зруйнувати природні механізми, що відповідають за те, щоб схуднути і стати сильнішими. Постарайтеся спочатку обмежити споживання речовин, алкоголю і сигарет, а потім поступово переходьте до відмови від них назавжди.

Хоча фізичні вправи – це здорово, вам також потрібен час, щоб розслабитися і зарядити свої метафоричні батарейки. Сон абсолютно важливий для всього, що регулює наш організм, і не дарма він є природною реакцією на втому. Від шести до дев’яти годин сну має бути в нормі, залежно від вашого графіка та обов’язків. Правильний режим сну, можливо, навіть важливіший, ніж його кількість, оскільки в цьому разі ви перебуватимете в балансі зі своїм циркадним ритмом. Швидкий сон після тренування і здорової їжі – це приголомшливе відчуття, і він творить чудеса з вашим тілом.