Яка сталь має бути у універсального складаного ножа

Якщо ви думаєте про купівлю допоміжного складаного ножа, корисним буде знати кілька порад про те, як правильно вибрати ніж, щоб він був максимально ефективним при виконанні найрізноманітніших завдань. Такі речі як дизайн – справа смаку, але від сталі на ножі залежить весь функціонал ножа.

Сталь на складних ножах може бути найрізноманітніша, від цього залежить вартість ножа. Найпоширеніші ножі у світі, це ножі зі сталями середнього рівня. Такі сталі найкраще підходять для виконання найрізноманітніших завдань, які покладаються на складаний ніж, до того ж ножі з такими сталями мають помірну вартість, і дозволити купити собі такий ніж може кожен. Як приклад, можна навести ножі від бренду Arms Area, купити ніж: https://armsarea.com/  на офіційному сайті компанії, а також подивитися тестування сталей можна за цим посиланням.

Конкретна марка сталі, яка добре показує себе в найрізноманітніших обставинах і завданнях, має маркування 9Cr18MoV, дана сталь має достатню твердість і пружність, що забезпечує хороше утримання заточування на лезі і в той же час дає клинку міцність. Також дана сталь має у своєму складі великий вміст хрому, через що клинок ножа практично не іржавіє. Приклад тестування такої сталі можна побачити на нижче.

Найближчі аналоги сталі 9Cr18MoV за складом також будуть добрим вибором. Ще однією масовою та популярною сталлю для складних ножів є сталь D2 вона існує вже давно на ножовому ринку, і зарекомендувала себе як надійна та практична сталь.

Перевага сталей середнього рівня

Найважливішою перевагою таких сталей є їхня універсальність, і простота обслуговування. Також важливим фактором є невелика вартість ножів із такими сталями. Клинки на ножах зі сталями середнього рівня можна заточити до гостроти бритви, завдяки високому вмісту вуглецю, і при цьому ніж буде довго тримати заточування. А при затупленні леза ножа його можна легко заточити без використання спеціальних заточувальних інструментів.

Практичності ножам із сталями середнього рівня дає їхня властивість опору корозії, тобто такі сталі практично не іржавіють і при належному догляді здатні прослужити довгі роки.

Якщо ви обираєте собі хороший робочий, утилітарний складаний ніж, зверніть увагу на дані рекомендації, які представлені в статті. Як приклад можна розглянути ножі від бренду Arms Area, тест одного з ножів саме зі сталь середнього рівня ви можете переглянути на відео вище. На офіційному сайті компанії ви можете знайти більше рекомендацій щодо вибору складного ножа та подивитися більше тестів.