Що потрібно знати перед тим, як відростити свою першу велику бороду

Є багато чоловіків, які хочуть відростити бороду, але не зовсім упевнені, як домогтися гарної бороди або як правильно стимулювати її ріст. Багато хто вважає, що це просто генетика, і відмовляються від своїх планів зі створення стильної бороди після кількох перших спроб, внаслідок чого волосся на обличчі стає дуже рідкісним. Однак це не так уже й далеко від істини.

Відрощування бороди, особливо великої, вимагає часу і турботи, які виходять за рамки простого очікування. Як і будь-яка спроба змінити наше тіло, вона потребує належного догляду. У наступній статті ми детально розповімо про те, як ви можете домогтися великої бороди для максимального стилю. Поряд із цими порадами ми розповімо вам про деякі важливі кроки з догляду та підтримки бороди, що не менш важливо, ніж її відрощування.

Дбайте про своє здоров’я

Хочете вірте, хочете ні, але хороше здоров’я – це перший крок до правильного відрощування бороди. Неправильне харчування може стати одним із найзгубніших чинників для росту бороди. Переконайтеся, що ваше харчування збалансоване, відповідає харчовій піраміді та відповідає вашим потребам, і що воно містить деякі ключові поживні речовини, які впливають на ріст бороди. До них належать вітаміни А, В і С, які відіграють дуже важливу роль у підтримці здоров’я волосся.

Зниження стресу у вашому житті – ще один дуже важливий фактор, оскільки стрес негативно впливає на всі процеси в нашому організмі. Історії про те, як люди втрачають волосся через стрес, не є чимось новим, те ж саме стосується і волосся на обличчі. Збалансоване харчування, про яке йшлося вище, також може допомогти в боротьбі зі стресом, оскільки деякі продукти містять антистресові властивості. Інші чинники, які можуть допомогти зменшити стрес, – це послідовний графік тренувань, правильне зволоження і повноцінний сон. Сон дуже важливий, ви маєте спати від 7 до 8 годин щоночі, щоб підтримувати спосіб життя з низьким рівнем стресу і забезпечити безперешкодний ріст бороди.

Знайте форму свого обличчя

Не у всіх однакова форма обличчя, і не для кожної форми обличчя можна підібрати відповідну бороду. Наприклад, якщо у вас кругле обличчя, ви матимете чудовий вигляд із короткою боксерською бородою або цапиною борідкою, але конічна борода не матиме такого гарного вигляду, як на квадратному обличчі. Добре знати, яка борода найкраще підходить вашому обличчю, ще до того, як ви почнете її відрощувати, щоб правильно визначити свої цілі та очікування. Ще одним фактором у цій галузі є характер вашого волосся на обличчі. У деяких людей від природи строкаті бороди або відсутнє волосся на якійсь частині обличчя, наприклад, на щоках, тому деякі бороди відростити складніше. Однак наступний крок може допомогти вам скорегувати ці недоліки й отримати той стиль, до якого ви прагнете.

Дайте час

Це найбільш нудний і дратівливий крок, але й найважливіший. Правильно обраний час для відрощування бороди може розв’язати проблему нерівномірності або відсутності росту, оскільки відсутність росту може бути просто тим, що волосся на обличчі в цій ділянці росте дуже повільно. До кінця першого тижня відрощування бороди має утворитися значна щетина, за якою можна судити про швидкість росту бороди.

Після цього тижня у вас буде двотижневий період, який визначить кінцеву структуру волосся на обличчі. Ще через два-чотири тижні у вас має вирости дуже помітна борода, хоча, можливо, вона ще не досягла стадії повноцінної бороди. Тим не менш, вам все одно слід правильно доглядати за нею. Ключовий момент зростання зазвичай настає приблизно через два місяці, коли ваша борода повністю сформується. Коли ви досягнете цього етапу, корисно переглянути стилі, до яких ви прагнули, і подивитися, чи підходять вони до вашої бороди. Ще одна порада – не підстригайте й не укладайте волосся на обличчі, доки не минуть хоча б 4 тижні росту бороди. Важливо дати волоскам відрости без перерви, інакше може з’явитися нерівномірний ріст.

Підстригайте бороду в міру зростання

Звичайно, поки ви дозволяєте бороді рости, в останні тижні її потрібно трохи підстригати. Це робиться для того, щоб надати вашому стильному волоссю на обличчі правильної форми, яка відповідатиме вашим очікуванням. Придбайте відповідні пристосування, такі як тримери та ножиці, щоб переконатися в тому, що жодна дивна ділянка волосся не порушить вашу ідеальну форму бороди. До числа дивацтв, на які слід звернути увагу, належать перевірка наявності блукаючих волосків, зістригання посічених кінчиків і видалення пошкоджених волосків, щоб дати можливість новим волоскам правильно рости. Якщо ваша мета – повністю дика і неприборкана борода, то можете пропустити цей крок, але пам’ятайте, що за бородою все одно потрібно правильно доглядати іншими способами, тому продовжуйте читати наступні поради.

Грумінг

Це, можливо, один із найважливіших кроків у формуванні дикого набору волосся на обличчі в правильно укладену бороду. Якщо ви прагнете відростити велику бороду, вам доведеться доглядати за нею так само, як за довгим волоссям, – часто і правильно. Грумінг відіграє важливу роль поряд із тримінгом, оскільки він допомагає надати бороді бажаного вигляду ще в процесі її росту. Якщо пропустити цей крок, то це вплине не тільки на стиль вашої бороди, а й на комфорт, адже волосся може заплутатися, доставляючи масу незручностей у повсякденному житті. Купіть собі щітку до початку росту бороди, щоб відразу ж доглядати за нею, коли вона стане досить довгою для догляду.

Застосовуйте олії для бороди та інші корисні засоби для бороди

Не дарма на ринку існує так багато засобів для бороди. Наша борода постійно зазнає навантаження від зовнішніх чинників, як-от спека та погана погода, тому цілком логічно, що ми маємо забезпечити їй належний захист. Такий захист формується природним чином, коли борода отримує необхідні поживні речовини у вигляді олії для бороди, оскільки її вміст корисний для її міцності. Ці засоби також надають їй трохи більше стилю за рахунок легкого блиску і полегшують догляд за нею, запобігаючи її висиханню. Використання олії для бороди в тандемі з грумінгом допоможе вам рівномірно розподілити олію, забезпечуючи всю бороду важливими поживними речовинами.