Скільки вій у людини

Вії – це тришарові волоски, що ростуть по краю повік. Вії дуже важливі для краси, тому що вони захищають очі від сонячного світла, сміття, пилу та дрібних частинок. Вони також слугують вусиками, оскільки дуже чутливі до дотиків і попереджають око, коли поруч із ним перебуває якийсь предмет, наприклад, комаха.

Хоча це може здатися дурним питанням, багато людей не знають, скільки в них вій. Деякі люди думають, що від 20 до 500. Як ви розумієте, це складніше, ніж підрахувати кількість квітконосів на квітці. Кількість волосся на голові визначається різними факторами, включно з генетикою, харчуванням, здоров’ям та особистим доглядом.

Нижня повіка має від 75 до 80 вій, а верхня повіка – від 90 до 160 вій. Довжина вій варіюється від людини до людини; вони не ростуть більше за певну довжину (зазвичай менше 12 мм), перш ніж випасти самі по собі.

Кількість вій на одному оці сильно варіюється, і тут у гру вступають чинники. Наприклад, вії підлітка від природи довші та об’ємніші, ніж у більш зрілих дорослих. Їхні регенеративні властивості активніші, а отже, вії ростуть і замінюються швидше і є більш здоровими, ніж у літніх людей.