Деаератор: що це?

У виробництві та енергетиці завжди є проблема з накопиченням водяних парів та газів. Це може призвести до корозії обладнання та зниження ефективності роботи систем. Щоб запобігти цьому треба використовувати спеціальний пристрій – деаератор.

За його допомогою можна налагодити роботу системи теплопостачання. Щоб замовити деаератор, потрібно звернутися до компанії, яка займається постачанням цього обладнання.

Способи деаерації

Для очищення рідини від газоподібних домішок використовуються хімічні та термічні методи. Хімічні способи засновані на реакції газів, що видаляються з дозованими реагентами. Однак такий метод діє тільки стосовно кисню.

Крім того, разом із реагентами у воду можуть потрапляти різні небажані домішки. Саме тому найчастіше використовується термічна деаерація, заснована на нагріванні води. Ця процедура реалізується за допомогою деаераторів і дозволяє видалити будь-які розчинені в рідині гази без утворення непотрібних домішок. Підігрів води виконується за допомогою добірної пари.

Для максимального усунення газоподібних домішок слід прогріти всю масу рідини до температури кипіння. Суміш газів і пари, що виділяється в процесі, називається випар. Він видаляється через клапан у верхній частині деаератора. Чим більше випар, тим вища ефективність обладнання.

Види деаераторів

Деаератори за типом конструкції діляться на:

  • Тарілчасті. Основним елементом таких установок є вертикальна колона деаераційна. Вона встановлюється на горизонтальному баку з живильною водою. Рідина надходить у верхню частину колони й рівномірно стікає зверху донизу, щоб зустрітися з парою низького тиску. З метою збільшення площі контакту пари та води та поліпшення їх перемішування використовують спеціальні тарілки та мембрани. При нагріванні води розчинений у ній газ підіймається та виходить через клапан у верхній частині установки. Після цього деаерована рідина стікає горизонтальний бак і проходить додаткову обробку невеликою кількістю пари.
  • Розпилювальні. У таких установках вода надходить у горизонтальний бак через розпилювач. Потім ту ж місткість через спеціальні гребінки знизу подається пара. У зону деаерації вода потрапляє підігрітою до температури кипіння. Там під дією пари з неї видаляються газоподібні домішки, які виходять через систему вентиляції.

Обладнання також відрізняється за тиском нагрівального пару. Наприклад, атмосферні деаератори застосовуються для котлів низького та середнього тиску (0,11-0,12 МПа). Використовується для видалення газоподібних домішок із води для парових котлів, а також із підживлювальної води для тепломереж.

Деаератори підвищеного тиску застосовуються на основному потоці конденсату для котлів високого та надкритичного тиску (0,6–0,8 МПа). Вакуумні моделі використовуються для очищення води, що надходить у водогрійні котли, а також встановлюються на лінії підживлення тепломережі. Деаерація в такому устаткуванні проходить у вакуумі при тиску нижче атмосферного (7,5-50 кПа).